Najbliższe miesiące to czas, kiedy skóra na twarzy potrzebuje naszej szczególnej uwagi. Jesteście ciekawi jak zadbać o cerę jesienią, żeby przetrwać ten chłodny czas? Nasz ekspert, lekarz medycyny estetycznej dr  Magdalena Świder podpowiada idealny zabieg.

Jaki zabieg zafundować naszej skórze jesienią?

Dr Świder – Skupiłabym się na mezoterapii. To podawanie w skórę właściwą substancji odżywczych, nawilżających i pobudzających fibroblasty do produkcji kolagenu. Taki koktajl podany igłą i strzykawką w odpowiednią warstwę skóry daje świetny efekt.

Jaki?

Dr Świder – Przede wszystkim sprawia, że skóra jest bardziej odżywiona. Po drugie jest pobudzona do produkcji kolagenu, wskutek czego zagęszcza się i obudowuje się jej blask i jest w lepszej kondycji.

Kiedy najlepiej robić taki zabieg?

Dr Świder – To idealny zabieg na zimę! Wtedy skóra narażona jest na mróz, zimne powietrze i zmiany temperatury. Dodatkowo po lecie skóra jest przesuszona i poddana działaniom promieni ultrafioletowym to będzie zabieg kondycjonujący, wręcz idealny na tę porę roku.

Jak on wygląda?

Dr Świder – Zabiegi takie wykonuje się w serii. Najlepiej wykonać trzy zabiegi w odstępach miesięcznych, a potem jeden zabieg na pół roku. Zabieg przeprowadzony przez lekarzy absolutnie nie zmienia rysów twarzy, ani wyglądu pacjentki. On tylko przywraca jej młody wygląd.

W jakim wieku można wykonać zabieg?

Dr Świder – Wiek nie ma znaczenia. Prewencyjnie można stosować ją już w dwudziestym roku życia. Tak jak malarz przystępuje do malowania obrazu i najpierw gruntuje płótno, tak mezoterapia dba o jakość skóry.  Potem na dobrej jakościowo skórze można stosować np. zabiegi wolumetryczne czy botoks.

_______________________________________________________________________________

Mezoterapia to zabieg nieinwazyjny, sprawdzony i bezpieczny dla pacjenta. Dodatkowo daje natychmiastowe rezultaty, a skóra jest elastyczna, jędrna i rozświetlona. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może z niego skorzystać. Są pewne przeciwwskazania do mezoterapii, których nie wolno ignorować. To np. ciąża, alergia, niewyrównana cukrzyca, stany zapalne skóry, terapia lekami obniżającymi krzepliwość krwi. Zapraszamy do konsultacji z naszymi lekarzami.

Więcej o mezoterapii przeczytacie tutaj: www.klinika-mazan.pl/mezoterapia/